Jsem Tereza Klečková, nebo taky Tea.

Jogínka a vegetariánka, sur - realistka, uměno - vědkyně a autorka.

Nejprve byla příroda. Nechuť jíst zvířata.  Pak tanec a cestování. Sur – reálno a mystika. A pak ten zlom. Předčasná oslava narozenin. Překročení rychlosti na straně jedné a nevědomé vkročení do vozovky na straně druhé. Tři hodiny bez vědomí. Rozbitá hlava a noha na tři kusy znamenaly pro mne dva dny před dvaadvacátými narozeninami náhlou změnu směru a životní obrat.

Během jednoho roku tři operace a systematické rehabilitace. Střídalo se chození s berlemi a bez nich, a po další operaci nanovo. Věci neplynuly vždy hladce. Pravá noha byla po půl roce o polovinu hubenější než levá, která to „ustála“.

Aktivně jsem se do té doby věnovala pohybu a tanci, můj pohyb byl ale nyní omezen. A tak se dostala ke slovu jóga, s níž jsem do té doby dost nepravidelně koketovala. 

Do půl roku po rekonvalescenci, kdy jsem dýchala, cvičila a trochu i meditovala pod stromem, se mi otevřel nový směr a po absolvování několika kurzů jsem začala sama učit.

Od mé první veřejné lekce uplynulo devět let intenzivní praxe a teorie.  Dostudovala jsem uměnovědný obor na univerzitě, kde jsem se dostala do kontaktu s psychoanalýzou a vlivem podvědomí na životní elán a tvůrčí směr každého člověka. Doplnila tak poznání mých prožitků z tance a zotavování z nehody.

V letech 2013 až 2016 jsem založila a vedla Surya Yoga Studio v Havířově, které mělo za cíl jógu v tomto městě podpořit a rozšířit.

Momentálně pořádám kurzy a cesty s jógou a píšu blog, věnovaný zdraví, józe a vege - eko životnímu stylu. Pomáhám lidem zdravě žít a cítit se ve svém těle jako doma.

Více o mně naleznete v sekci Projekty.