Jsem Tereza Klečková, nebo taky Tea. Jogínka a vegetariánka, sur - realistka, uměno - vědkyně a autorka. Pomáhám lidem zdravě žít a cítit se ve svém těle jako doma.

Nejprve byla příroda. Nechuť jíst zvířata.  Pak tanec a cestování. Sur – reálno a mystika. A pak ten zlom. Předčasná oslava narozenin. Překročení rychlosti na straně jedné a nevědomé vkročení do vozovky na straně druhé. Tři hodiny bez vědomí. Rozbitá hlava a noha na tři kusy znamenaly pro mne dva dny před dvaadvacátými narozeninami náhlou změnu směru a životní obrat.

Během jednoho roku tři operace a systematické rehabilitace. Střídalo se chození s berlemi a bez nich, a po další operaci nanovo. Věci neplynuly vždy hladce. Pravá noha byla po půl roce o polovinu hubenější než levá, která to „ustála“.

Aktivně jsem se do té doby věnovala pohybu a tanci, a to hlavně díky svým rodičům, kteří i když sami nesportovali, mě ke zdravému životu vedli. Můj pohyb byl ale nyní omezen. A tak se dostala ke slovu jóga, s níž jsem do té doby dost nepravidelně koketovala. Její praxe mi nabídla posílení, vědomý dech, relaxaci přetažených svalů a tak trochu i meditaci na lavičce pod stromem. Do půl roku po rekonvalescenci se mi otevřel nový směr a po absolvování několika kurzů jsem se začala věnovat samotné výuce jógy.  

Od mé první veřejné lekce uplynulo devět let intenzivní praxe a teorie. Dostudovala jsem uměnovědný obor na univerzitě, kde jsem se dostala do kontaktu s psychoanalýzou a vlivem podvědomí na životní elán a tvůrčí směr každého člověka. Jóga se stala mým životním stylem, přivedla mne k duchovnímu učiteli a má praxe se stala skutečností, dostala název – yogix.

Yogix obsahuje to, co i mně pomohlo vrátit se k poznání, kdo vlastně jsem, a překonat následky autonehody. Dnes tak díky své zkušenosti mohu pomáhat lidem napravit jejich škodlivé pohybové vzorce a dle toho jednat a žít zdravě, a tak v důsledku radikálním nehodám předcházet. Stále miluji mystiku, surreálno a oslavy života. Jen již tak trochu v jiných intencích.

Více o mně a této cestě se dočtete také na blogu Jeden Život zde.

~

Pokud máte dotaz, kontaktujte mne prosím e-mailem. Pro rychlou komunikaci slouží také skupina na facebooku a stránka, kde můžete posílat své dotazy.

Více o mně naleznete v sekci Projekty.

Stránka yogix.cz a její obsah podléhá autorským právům.

KONTAKT:

ॐ facebook

ॐ instagram